O nás

V současné době se náš kynologický klub těší přízni 18 členů.

V letošním roce jsme u nás přivítali do výcviku štěňata různých velikostí a plemen.  Jejich majitelé jsou více či méně obeznámeni s výcvikem a výchovou a tak k nám přišli svá štěňátka socializovat, naučit  novým věcem a pochopit.  Vycházíme si navzájem vstříc. Učíme stopy, poslušnost i obranu. Každou neděli se scházíme, abychom viděli, jaké pokroky jsme učinili přes týden. Cvičák v žádném případě není o drilu a kázni, jen chceme, aby lidé pochopili, co vše obnáší mít psa. Respekt, důvěru, důslednost a přesnost. To vše vede k tomu, aby jste doma měli psa vychovaného, oddaného svému pánu, milujícího rodinu, včetně toho, že zná své postavení člena smečky a respektuje ho. Náš klub je místo, kde se naučíme co, jak a proč pes v danou chvíli dělá.

Není třeba stát na stupíncích vítězů, aby všichni kolem viděli, jak jste Vy a Váš pes perfektní. Stačí porozumění a láska. Proč jsme chodili do školy? Abychom se naučili číst a psát. Proč bychom měli navštívit kynologický klub? Ze stejného důvodu. Abychom se naučili jak nejlépe porozumět svému psovi a pes nám.

Nepodceňujme výchovu a výcvik našeho psa. Ani dětem se nedostane řádného vzdělání, pokud nechodí do školy. Pes je jediná šelma se zuby a drápy, která se rozhodla před 10 000 lety s námi žít. Dnes je spousta lidí, kteří se psa bojí z jediného důvodu. Ze strachu. Neznají, nechtějí poznat. Pak čteme v novinách, slyšíme z televize a nenávidíme psy, kteří se nikdy nenaučili, jak se mají chovat. Dovolte to psům i sobě. Poznat a přestat mít strach. Děkuji všem, kteří překonali nechuť k rannímu vstávání (obzvlášť v neděli), přišli nebo přijeli se svými psy, poznali, jakou radost má pes, když jej člověk pochválí a sami zjistili, že pes který rozumí a je pochopen, je to nejlepší co je mohlo potkat.

Dokumenty ke stažení v PDF:

  1. Stanovy Kynologického klubu Mošnov
  2. Organizační řád.pdf
  3. Přihláška do klubu.pdf